چوب کارگردان فیلم پوران درخشنده کارگردان

چوب: کارگردان فیلم پوران درخشنده کارگردان کودکان سینمای محدودیت فرهنگ فرزند

گت بلاگز اخبار فرهنگی و هنری پسرم آرزوی اجرا در کشور عزیزمان ایران را دارد / پدر سامی‌یوسف

بابک رادمنش راجع به اینکه شنیده می‌شود «سامی یوسف» جهت حضور در کشور عزیزمان ایران شرط‌هایی مانند سفر با هواپیمای اختصاصی دارد، گفت: او آرزوی اجرا در کشور عزیزما

پسرم آرزوی اجرا در کشور عزیزمان ایران را دارد / پدر سامی‌یوسف

پدر سامی یوسف: پسرم آرزوی اجرا در کشور عزیزمان ایران را دارد

عبارات مهم : آلبوم

بابک رادمنش راجع به اینکه شنیده می شود «سامی یوسف» جهت حضور در کشور عزیزمان ایران شرط هایی مانند سفر با هواپیمای اختصاصی دارد، گفت: او آرزوی اجرا در کشور عزیزمان ایران را دارد؛ شرط او آرزویش هست. سامی خیلی خاکی هست. او حتی با قطار یا پیاده هم به کشور عزیزمان ایران می آید.

به گزارش ایسنا، نام اصلیش «فیروز برنجان» است ولی جهت فعالیت های هنری اسم «بابک رادمنش» را برمی گزیند. او که در زمینه آهنگسازی، ترانه سرایی و خوانندگی فعالیت دارد به تازگی با همکاری پسرش «سامی یوسف» که هنرمندی بین المللی محسوب می شود، آلبومی را روانه بازار موسیقی کرده هست. رادمنش به مناسبت انتشار این اثر در نشستی پاسخگوی پرسش های خبرنگاران بود.

رادمنش گفت: من تا سال ۱۳۶۴ کارمند رسمی صدا و سیما بودم ولی زمانی که مریض شدم جهت درمان به خارج از کشور رفتم. در حال حاضر چهار سال است که دوباره با همسرم در کشور عزیزمان ایران زندگی می کنم. سه سال پیش آلبومی را با نام «دلا» ساختم که به دلایلی پخش نشد.

او با اشاره به آلبوم جدیدش با نام «و اینک عشق» توضیح داد: این آلبوم خیلی وقت پیش آماده بود ولی به دلایلی دیر منتشر شد. این اثر مشمول بر ۱۲ قطعه می شود که یک قطعه آن آذری هست. شعرهای آن باعشق و عارفانه است.

پدر سامی یوسف در پاسخ به پرسشی مبنی بر برگزاری کنسرت به همراهی پسرش اظهار کرد: من قصد دارم در اردیبهشت ماه سال آینده کنسرتی را برگزار کنم. سامی با یک کمپانی انگلیسی قرارداد دارد و نمی تواند هرکاری می خواهد انجام بدهد. ارگان های متفاوت بارها تلاش کردند جهت او اجرایی در کشور عزیزمان ایران ترتیب بدهند ولی نشد. در حال حاضر این عنوان ساده تر شده است و بیش از شصت تا هفتاد درصد امید وجود دارد سامی به کشور عزیزمان ایران بیاید البته نمی دانم به کنسرت اردیبهشت ماه برسد یا نه.

رادمنش تاکید کرد: ما تلاش می کنیم او سال آینده در کشور عزیزمان ایران کنسرتی را برگزار کند.

او اضافه کرد: مبلغ درخواستی کمپانی مورد قرارداد سامی خیلی بالاست. یک بار که ارگانی خواسته بود او در کشور عزیزمان ایران کنسرت داشته باشد این کمپانی جهت شب اول اجرا ۳۰۰هزار دلار و جهت شب های دوم و سوم ۲۰۰هزار دلار طلب کرده بود. مقدار پولی که از این کنسرت ها که متعلق به سامی است صرف امور خیریه می شود. او هر لحظه به من می گوید «پدر، من رسالتی دارم که باید آن را انجام بدهم».

این آهنگساز بیان کرد: یک بار سامی در انگلستان کنسرتی را برگزار کرد که بیش از دو میلیون پوند عایدی داشت؛ او حتی به یک پوند هم دست نزد و آن را صرف افرادی کرد که نیاز داشتند. او به علت اخلاق و خیرخواهیش همه جا مورد احترام است.

رادمنش راجع به اینکه شنیده می شود «سامی یوسف» جهت حضور در کشور عزیزمان ایران شرط هایی مانند سفر با هواپیمای اختصاصی دارد، گفت: او آرزوی اجرا در کشور عزیزمان ایران را دارد؛ شرط او آرزویش هست. سامی خیلی خاکی هست. او حتی با قطار یا پیاده هم به کشور عزیزمان ایران می آید. او سفیر صلح شرکت ملل هست؛ چنین آدمی هواپیمای اختصاصی طلب می کند؟ او اصلا اهل تجملات نیست.

او ادامه داد: عده ای می گویند آیا سامی مدام ایرانی بودنش را اعلام نمی کند؟ او دلایل خودش را دارد و می گوید اصالتا آذری هست، در پایتخت کشور عزیزمان ایران به دنیا آمده و در انگلستان بزرگ شده است هست. صلاح نیست او این را بگوید لیکن اتفاق های دیگری می افتد.

پدر سامی یوسف افزود: جهت افراد مشهور زیاد شایعه می سازند؛ ان شاءلله جهت سامی شایعه بد نسازند، گناه دارد.

رادمنش که سرود معروف «خلبانان» ساخته اوست و سال های ابتدایی انقلاب در صدا و سیما مشغول به فعالیت بوده،در بخش دیگری از این نشست در پاسخ به پرسش ایسنا مبنی بر نشان ندادن سازهای موسیقی در صدا و سیما و رویکرد این شرکت در حوزه موسیقی گفت:من به عنوان یک شهروند از این کار تعجب می کنم. نمی دانم چه کسی این دستور (نشان ندادن ساز) را داده؟ اگر موسیقی حرام است بعد صدای آن هم نباید باشد! این کار باعث تاسف هست. دوستان غیرایرانی هم از این عنوان تعجب می کنند. اگر جهت کارشان علت بیاورند آدم متوجه می شود آیا این کار را انجام می دهند.

او راجع به دریافت حق مولف جهت پخش آثارش از صدا و سیما نیز اظهار کرد: از ابتدا چه کسی حق مولف گرفته که من بگیرم؟

این آهنگساز در بخش دیگری از این نشست با تشبیه اینکه موسیقی یک ظرف و کلام (اشعار) محتوای آن ظرف هستند بر وجود شعرهای ارزشمند در موسیقی تاکید و بیان کرد: آثار قدیمی را گوش بدهید چقدر ارزشمند هستند؛ صدا و سیما باید موسیقی ارزشمند زیاد پخش کند.

رادمنش گفت: همه جای دنیا می دانند ایرانی ها با ذوق هستند ولی متاسفانه موسیقی کشور عزیزمان ایران را خیلی نمی شناسند. در حال حاضر موسیقی ای که جوانان کار می کنند کامپیوتری شده است و گوش ها با این روش مسموم شده است هست. الان هرکسی نمی تواند ملودی بسازد.

او بیان کرد: من تا دو سال پیش جهت پنج خواننده جوان اثر ساختم؛ در حال حاضر هم هر جوانی سلیقه من را دوست داشته باشد با او کار می کنم.

ابوالفضل صادقی نژاد ـ تهیه کننده این آلبوم ـ نیز با بیان اینکه آلبوم «و اینک عشق» آلبوم قابل دفاعی هست، گفت که انتظار می رود ارگان هایی مانند صدا و سیما از چنین آثاری حمایت کنند.

پسرم آرزوی اجرا در کشور عزیزمان ایران را دارد / پدر سامی‌یوسف

واژه های کلیدی: آلبوم | ایران | کنسرت | ایرانی | ایرانی | موسیقی | اخبار فرهنگی و هنری

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz