چوب کارگردان فیلم پوران درخشنده کارگردان

چوب: کارگردان فیلم پوران درخشنده کارگردان کودکان سینمای محدودیت فرهنگ فرزند

گت بلاگز اخبار فرهنگی و هنری ساخت فیلمی براساس زندگی «آلفرد نوبل»

به گزارش ایسنا، «هالیوود ریپورتر» نوشت: «نیل موریتس» قصد دارد فیلمی را براساس زندگی «آلفرد نوبل» تهیه کند. «آلفرد نوبل» شیمیدانی سوئدی و مخترع دینامیت بود

ساخت فیلمی براساس زندگی «آلفرد نوبل»

ساخت فیلمی براساس زندگی «آلفرد نوبل»

عبارات مهم : جایزه

زندگی «آلفرد نوبل» ـ بنیان گذار جوایز نوبل ـ تبدیل به فیلمی سینمایی می شود.

به گزارش ایسنا، «هالیوود ریپورتر» نوشت: «نیل موریتس» قصد دارد فیلمی را براساس زندگی «آلفرد نوبل» تهیه کند.

«آلفرد نوبل» شیمیدانی سوئدی و مخترع دینامیت بود که جهت به یادگار گذاشتن میراثی صلح آمیز از خود، جایزه صلح نوبل و دیگر جوایز این مجموعه را بنیان گذاشت.

این فیلم براساس فیلمنامه ای از «پل وارتز» ساخته می شود و به تلاش «نوبل» جهت راه اندازی جایزه صلح «نوبل» به همراه دستیارش تا وقت فوت او می پردازد.

«اوری مرمر» که در فیلم های «مسافران» (با بازی «جنیفر لارنس») و تریلر اکشن «هزارتو» با «موریتس» همکاری داشت، او را در تهیه این پروژه نیز همراهی می کند.

زندگی «آلفرد نوبل» شیمیدان و مهندس سوئدی پیش از این هم سوژه آثار سینمایی و تلویزیونی شده؛ «داستان آلفرد نوبل» (۱۹۳۹)، «آلفرد» (۱۹۹۵) و «آلفرد نوبل، آقای دینامیت» (۱۹۸۳) فیلم های سینمایی هستند که راجع به این شخصیت علمی ساخته شده است و «دینامیت، داستان آلفرد نوبل» تله فیلمی است که در سال ۱۹۵۴ به روی آنتن رفت.

«آلفرد برنارد نوبل»، شیمیدان، مهندس ، مخترع و کارخانه دار سوئدی بود که سرمایه ای را که از راه ساخت تسلیحات کسب کرده بود صرف بنیان گذاری بااهمیت ترین جایزه جهانی در حوزه های ادبیات ، صلح، فیزیک ، شیمی ، پزشکی و اقتصاد کرد.

داستان راه اندازی جوایز نوبل از وقت درگذشت «لودویگ نوبل» ـ برادر آلفرد ـ در سال ۱۸۸۸ شروع شد. «آلفرد نوبل» در آن وقت جهت دیدن کن به فرانسه رفته بود که آگهی ترحیم برادرش را در یک روزنامه دید. این نشریه فرانسوی، «لودویگ» را به علت فعالیت هایش در زمینه مواد منفجره متهم کرده و تیتر زده بود: «سوداگر فوت مُرد». «آلفرد نوبل» به فکر فرورفت و حس کرد که دوست ندارد بعد از مرگش روزنامه ها بنویسند: «دکتر آلفرد نوبل که با یافتن راه هایی جهت کشتن سریع تر انسان های بیش تر ثروتمند شد، روز گذشته بدرود حیات گفت.»

بنابراین او در ۲۷ نوامبر ۱۸۹۵ در باشگاهی سوئدی – نروژی آخرین وصیت نامه اش را امضا کرد و قسمت اعظم دارایی اش را جهت بنیان گذاری جایزه نوبل تخصیص داده شده است داد. او با تخصیص ۹۴ درصد میراثش مبلغ ۳۱ میلیون و ۲۲۵ هزار کرونی را صرف راه اندازی پنج جایزه نوبل پزشکی ، شیمی ، ادبیات ، فیزیک و صلح کرد.

این جایزه قرار شد هر ساله با در نظر گرفتن ملاک های «آلفرد نوبل» که در وصیت نامه اش قید شده است به برترین شخصیت های دنیا بدون درنظر گرفتن ملیت آن ها اعطا شود.

ساخت فیلمی براساس زندگی «آلفرد نوبل»

واژه های کلیدی: جایزه | زندگی | داستان | اندازی | داستان | دینامیت | اخبار فرهنگی و هنری

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz