چوب کارگردان فیلم پوران درخشنده کارگردان

چوب: کارگردان فیلم پوران درخشنده کارگردان کودکان سینمای محدودیت فرهنگ فرزند

گت بلاگز اخبار علمی و آموزشی شب‌های داغ سیاره ناهید , تصویر نجومی روز ناسا

چرا سیاره ناهید این‌قدر با زمین تفاوت دارد؟ جهت پاسخ به این پرسش، ژاپنی‌ها فضاپیمای رباتیک آکاتسوکی را به فضا پرتاب کردند که درنهایت بعد از ۵ سال سرگردانی در فض

شب‌های داغ سیاره ناهید , تصویر نجومی روز ناسا

تصویر نجومی روز ناسا؛ شب های داغ سیاره ناهید

عبارات مهم : تصویر

چرا سیاره ناهید این قدر با زمین تفاوت دارد؟ جهت پاسخ به این پرسش، ژاپنی ها فضاپیمای رباتیک آکاتسوکی را به فضا پرتاب کردند که درنهایت بعد از ۵ سال سرگردانی در فضا، سال ۲۰۱۵ (۱۳۹۴) وارد مدار ناهید شد.

به گزارش خبرآنلاین، فضاپیمای آکاتسوکی (Akatsuki) که «مدارگرد اقلیمی ناهید» هم خوانده می شود، بعد از آخر عمر برنامه ریزی شده است اش به سیاره ناهید رسید؛ ولی اوضاع فضاپیما و ابزارهای آن به قدری مساعد بود که آکاتسوکی توانست بسیاری از مأموریت های علمی خود را با موفقیت انجام دهد.

شب‌های داغ سیاره ناهید , تصویر نجومی روز ناسا

از بااهمیت ترین مأموریت های آکاتسوکی می توان به این موارد اشاره کرد: آیا آتش فشان های ناهید هنوز فعالند؟ آیا در جو غلیظ این سیاره صاعقه و رعدوبرق اتفاق می افتد؟ آیا سرعت وزش باد به مراتب زیاد از سرعت گردش وضعی این سیاره است؟

تصویری که ملاحظه می کنید، با دوربین IR2 آکاتسوکی در نور فروسرخ ثبت شده است است و شبانگاه ناهید را نشان می دهد. ابرهای تیره رنگ مرتفع با الگوهای نوار مانند، به موازات استوای ناهید پراکنده شده است اند و نور فروسرخ برآمده از لایه های ژرف تر و داغ تر جو ناهید را جذب می کنند. سیاره ناهید به علت «اثر گلخانه ای مهارنشدنی»، دمای بسیار داغی دارد و مستقل از روز یا شب بودن، دمای هوا در سطح این سیاره به ۴۶۲ درجه سانتی گراد می رسد.

چرا سیاره ناهید این‌قدر با زمین تفاوت دارد؟ جهت پاسخ به این پرسش، ژاپنی‌ها فضاپیمای رباتیک آکاتسوکی را به فضا پرتاب کردند که درنهایت بعد از ۵ سال سرگردانی در فض

نوار مشکی-نارنجی درخشانی که در بخش بالا-راست تصویر می بینید، نوعی پوشش دیجیتالی است تا آن بخش از نیم کره روشن و درخشان تر ناهید را که درخشندگی اش باعث محو شدن شرح این تصویر می شود، از بین بردن کند. پژوهشگران ژاپنی با تحلیل تصویرهای و اطلاعات ارسالی آکاتسوکی به این نتیجه رسیده اند که جریان های هوا ناهید مشابه جت استریم زمین است.

واژه های کلیدی: تصویر | سیاره | تصویری | اخبار علمی و آموزشی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz